| Toma_Cosmin_1997 a întrebat:

..as vrea sa stiu daca tatuajele afecteaza in gasirea unui loc de munca... De ex: vreau sa ma fac politist si am multe tatuaje (in afara de locurile vizibile cand porti o camasa... fata, gatul, degetele etc...parti ale corpului vizibile oricand)...asta ar insemna ca nu ma pot angaja intr.un loc anume?

Răspuns Câştigător
| annakarenina a răspuns:

Depinde de loc, insa da, iti poate afecta usurinta de angajare, mai ales in domenii precum politia, jandarmeria, dreptul deoarece se considera ca nu ar trebui sa ai semne care sa te deosebeasca foarte usor de orice alt om.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La militari nu poti. Numai in viata civila.