| ReViNeMaScAtii a întrebat:

Sall TPU
cat costa studiile la scoala de aviatie daca intri fara bursa?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Nu stiu sa aiba burse si la ce scoala de aviatie si la ce specializare te gandesti, dar la Scoala Superioara de Aviatie Civila din Romania taxa pentru pilot de nave comerciale (cele cu care zburam noi cand mergem in strainatate) este in jur de 50.000 de euro. Poti vedea pe site-ul lor tarifele pentru diverse specializari/tipuri de pilot si pentru cursurile de insotitori de zbor. http://www.aviationacademy.ro/eng/?page_id=24
Tot aici si si rubrica de contact, le poti scrie sa-i intrebi si daca acorda burse si in ce conditii, sa stii cel mai sigur, direct de la sursa. Succes!

1 răspuns:
| AleXaAle14 a răspuns:

300 de euro.