| alexfepa2011 a întrebat:

SALL TPU! Ce avantaje as avea daca as face facultatea de politie? Sau sa ma duc imiediat dupa liceu? FUNDA + VOT

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

La facultatea de politie se merge imediat dupa liceu, tu ce vroiai sa intrebi de fapt? Daca sa te duci la liceu cu profil de politie?

| NoSmile a răspuns:

Buna!
La academia de politie se intra foarte greu.
Admiterea se da la:
-romana(gramatica)
-engleza
-istorie-educatie fizica(alergarea de rezistenta si de viteza)
La terminarea faculatii vei iesi direct ofiter si cu un loc de munca.
Asta e cel mai avantajos lucru. Nu trebuie sa te chinui sa-ti gasesti servici, iesi direct angajat si cu un salariu destul de bun.
Se merita! doar ca trebuie sa-ti si placa ceea ce faci.
http://www.academiadepolitie.ro/
Uite si site-ul. Aici vei afla mai multe.
Succes!

| VIP3r a răspuns:

E Academia de politie, am un coleg care este acolo, ai admitere la sport, istorie si engleza parca, nu mai stiu, daca iti place si reusesti sa intri, de obicei sunt multisori pe un loc, iti ofera cazare si mancare, doar ca trebuie sa te supui unor reguli destul de stricte si tot tacamul, dupa ce reusesti sa termini iti va fi oferit si un loc de munca.

Sper ca te-am ajutat, nici eu nu stiu sigur...