| Dodyx a întrebat:

De curand vreau sa dau la Colegiul Militar din Alba Iulia,
dar nu stiu in ce consta vizita medicala, cred ca am coloana putin stramba, pentru cine stie va rog sa imi spuneti, imi doresc foarte mult!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La examinarea medicală ți se va spune dacă ai probleme cu coloana sau nu. Și dacă ai, îți vor spune dacă asta te poate împiedica în a fi expus unor exerciții fizice grele.
De exemplu dacă ai probleme atât de grave încât nu ai voie să ridici mai mult de 15 kg (am zis și eu un număr big grin Nu știu exact limita), atunci nu vei fi apt, nu te acceptă. Sau dacă nu te poți mișca atât de eficient cum ar trebui (alergat mai lent sau dacă nu poți alerga mai mult de x timp că începe să te doră, sărituri prea mici etc.).
La analizele medicale îți vor spune lucruri mai concrete.

| Dodyx explică (pentru anonim_4396):

Pot ridica. nu ma doar, am facut fotbal 6 ani si m-am lasat am stat cam cocosat, dar nu ma doare

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dodyx):

Atunci poate nu va fi o problemă. Analizele vor decide totul oricum. Baftă!