| Stefan_Calinescu_1998 a întrebat:

eu as vrea sa-mi indeplinesc visul de a deveni alergator profesionist si sa

particip la curse dar am doar 10 clase, credeti ca m-ar primi adica asta e visul meu si

daca m-ar accepta ce ar trebui sa fac sa ma inscriu? si cat ar costa?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine iti cere diplome la sport?
trebuie sa ai o conditie fizica mult peste medie, nu bacul sau facultati terminate.

Sa stii insa ca atletismul de performanta se incepe de mic, de inainte de 10 ani, nu dupa ce ai terminat 10 clase

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Problema ta nu e ca esti prea mic, problema e ca esti mult prea mare. Ai deja banuiesc 15-16 ani ori pentru a face performanta e ideal sa incepi inainte de a merge la scoala, de pe la 6-7 ani. in alta ordine de idei, te poti inscrie la un club sportiv si poti cere parerea unui antrenor, vis a vis de sansele tale. trebuie insa sa stii ca in primii ani, daca vei dori performante, va trebui sa investesti si sumele despre care vorbim nu sunt mici deloc, trebuie sa fi constient de asta. Apelarea ulterioara la anumiti sponsori e posibila dar e conditionata de performante.

| BornToBeLoved a răspuns:

Greu... Iti
Trebuie finantare si
Ambitie
Multa!