| dogslover a întrebat:

Imi puteti da si mie un sfat despre ce job as putea gasi pentru un copil de 12 ani? Are talent la desen, si poate fi si animator la petreceri sau parcuri de distractii.
Promit FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

De ce i-ar trebui job la varsta asta? poti sa-l platesti daca face lucruri prin casa daca vrei sa-l educi pentru castigarea banilor prin munca, nu trebuie sa-l duci la patron, ce sa faca la varsta asta? duce gunoiul-platesti; spala vasele-platesti; da cu aspiratorul-platesti. tarife stabilite clar dinainte, eventual ii si printezi o lista cu preturi si-l inveti sa-si faca si buget in functie de asta. Ai putea sa-i platesti si desenele, eventual chiar ii dai si comenzi sa-l stimulezi putin si-i poti spune ca le-ai vandut tu la servici, sau chiar sa le si vinzi daca chiar sunt foarte bune. in rest o sa aiba timp o viata-ntreaga sa fie sluga muncii happy

2 răspunsuri:
| Ana235 a răspuns:

Nu ai putea. Este considerata exploatare a unui minor incercarea de a il forta sa patrunda in campul muncii pana la 14 ani.

| Killer200 a răspuns:

Job? Adica serios? Job la 12 ani :/