| MeteEmr a întrebat:

Îmi puteţi numi o facultate de Informatica unde să nu se facă MATEMATICĂ, în apropiere de Constanţa sau în Bucureşti?

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Glumești nu? Tu crezi că la o facultate cu profil informatic stai și te joci toată ziua? Din contră, în informatică, dacă nu ești grafician sau web developer/designer, calculatorul este ultimul lucru pe care pui mâna, în rest numai matematică pe pâine și coduri peste coduri.

3 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Informatică fără matematică?laughing Nu există facultate de informatică unde să nu se facă matematică...

| AleGsZ a răspuns:

Hai sa iti zic asa: informatica fara matematica ar fi ca... un oras fara oameni! Ciudat!
Deci nu ai cum sa faci informatica fara matematica!

| AdelinGrigorescu a răspuns:

Nu ai cum sa mergi la o facultate de informatica fara sa faci matematica!