| PaulMPIC a întrebat:

la sfarsitul celor 3 ani de scoala profesional primesc diploma cu meseria in functie de profilul ales sau trebuie sa maidau vreun test?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, primesti diploma in meseria facuta si te poti angaja ca muncitor calificat.

3 răspunsuri:
| Fleschin_David_1999 a răspuns:

Nu. Eu nu am dat si nici prietenii mei

| corolav a răspuns:

Da, dar nu e obligatoriu ca un angajator să te primească doar în baza acestei diplome.
S-a mai deșteptat lumea și nu mai plătește statul ca dintr-un buzunar fără fund.
Este foarte probabil ca angajatorul să te supună la probe.Și dacă nu te consideră bun poți face ceva pe diploma ta.
Mai exact, se ajunge și la noi ca în occident.
La angajare dai un interviu și angajatorul vrea să vadă „ce știi să faci".

| paulik12 a răspuns:

Da,iar dupa aceea poti face si liceul daca vrei big grin