| PaulMPIC a întrebat:

ma pot inscrie la o scoala de aviatie daca am facut o scoala profesionala? sau trebuie sa fiu student la aviatie? raspuns... FUNDA!

9 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Trebuie sa ai liceu, bac.doar trebuie sa urmezi cursurile de piloti.

| neutrino a răspuns:

Ce doresti sa te faci?

| PaulMPIC explică (pentru neutrino):

Pilot

| neutrino a răspuns (pentru PaulMPIC):

Civil sau militar?

| PaulMPIC explică (pentru neutrino):

Civil...dar fara bac se poate? la o adica mai fac clasa 12 de liceu sa am diploma de 12 clase

| neutrino a răspuns (pentru PaulMPIC):

Nu poti deveni aviator fara bac, adica fara scoala. Poti fi insa un bun sofer.

| PaulMPIC explică (pentru neutrino):

Da nu ai bac-ul nu inseamna ca nu ai scoala ma descurc foarte bine la matematica, fizica si engleza....materiile care sunt importante la scoala de aviatie

| PaulMPIC explică (pentru neutrino):

Cred ca o sa termin profesionala sa ma inscriu la liceu sa invat si sa dau bac-ul oricum multumesc pentru ajutor

| neutrino a răspuns (pentru PaulMPIC):

Cu multa placere.