| maryantheboss1 a întrebat:

Sall TPU, va cer ajutorul din nou,as vrea sa stiu cum pot incepe un adapost de caini, ma refer sa am un sprijin ceva, ca luat de pe strazi e usor dar de hranit si adapostit si sterilizat atatia caini e mai greu daca ma intelegeti ce zic si as vrea un sprijin gen proiect european sau altfel, nu accept injuraturi sau alte reprosuri doar sugestii pentru ideea mea, dau funda!winking

Răspuns Câştigător
| stpu a răspuns:

Bani din proiecte europenen n-ai sa vezi. Romania e ultima tara din UE care stie sa atraga astfel de fonduri. Mai bine nu te gandi la asta.
Alte fonduri pot veni de la primarie. Dar cum primariile nu prea au buget, nu cred ca ai sanse nici cu asta. Bine, aparent primariile n-au buget...
Poti sustine din banii sau din donatii. Poti crea o asociatie pentru protectia maidanezilor, sa deschizi un cont, iar acolo sa strangi banii si acestia sa fie investiti in totalitate(!) in acest proiect. Succes!

1 răspuns:
| stpu a răspuns:

Ti se pare usor sa iei cainii de pe strada? De cate ori ai incercat asta? Fara betele acelea speciale n-ai sa reusesti, iar cand animalele o sa vada acele bete o vor lua la goana. Sa vad cat de usor ti se pare sa alergi 1km dupa un caine... si sa nu-l prinzi.