| Dani3lo a întrebat:

Vreau sa fac bani, vreau ideii cum pot face bani, pentru ca intr-o viata daca esti sluga unu patron abia strangi bani sa iti iei o casa.Vad multe persoane nu numai la televizor care au tot ce vor ei, clar nu au facut banii stand in picioare 8 ore pe zi fiind sluga unui patron de ****. Vreau ideii pe care sa le pun in aplicare happy mersi

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

În țara asta nu prea ai cum să te îmbogățești. Și dacă o faci o să te omoare impozitele, taxele, cheltuielile etc.

Tinerii de azi nu ar trebui să mai muncească în țară, ar trebui să plece dincolo. România trebuie să rămână fără muncitori ca să nu mai poată alții să ne fure.

Păi dacă îți iei o mașină tare, îți bagă un impozit, de îți dau lacrimile. Vezi? Nu te lasă să o duci bine. Pentru ce să stai aici? Du-te dincolo la muncă, același lucru îl fac și eu. Doar ca să nu dau bani la statul român și la gunoaie.

Ai zis că vrei idei cum să faci bani. Deschide o firmă, dacă poți.
Alege o meserie bine plătită, dacă ai pile, să te pună un șef mai mic.
Fă afaceri ilegale, da vezi că dacă te prinde îți dă zeci de ani și altu care face crime îi liber. Deci, omul simplu, nu are cum să se îmbogățească, pentru că îs alții mai șmecheri ca noi.

Îi văd pe alții atât de optimiști, în legătură cu țara, îi văd că vor să facă, se implică. Degeaba, lucrurile în țară o să meargă bine, doar când hoții de la putere o să dispară.

7 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca ai fonduri iti poti incepe singur o afecere, cum spunea Alexandruuu este o idee buna. Insa afacerea de care spune el, nu cred ca te va ajuta sa iti strangi prea multi bani pe care sa te axezi mai tarziu. Poate iti va da mai multi bani de buzunar, insa nu cred ca iti vei putea cladi un viitor cu o astfel de afacere.
Parerea mea este ca este destul de riscant sa iti deschizi o afacere proprie, in special atunci cand nu dispui de fonduri generoase, din simplul fapt ca poti avea succes sau nu. Eu am o cunostinta care si-a deschis o patiserie, insa nu a avut succes iar acum este bagat pana in gat in datorii.
Din pacate, dupa cum spuneam, daca nu ai fonduri de care sa dispui si un plan de rezerva, in cazul in care afacerea nu merge, este riscant.
Evident ca fiecare isi doreste sa fie propriul lui sef, insa de multe ori acest lucru nu este posibil. Exista un numar infim de oameni care au o idee geniala care ii imbogateste, insa oamenii aia nu si-au cautat ideile pe site-uri gen TPU.big grin Restul, mai putin norocosi, incep prin a fi o sluga la un sef. Si cauta diversi sefi pana gasesc un loc unde le este bine.
Eu zic ca ar trebui sa te axezi pe studii si vezi unde te duc.
Ori daca vrei sa te angajezi undeva, fara sa faci studii superioare, fii un angajat dedicat. Cu timpul, seful potrivit te va remarca si te va ajuta sa urci in ierarhie si asta am vazut ca a mers penttru multe persoane.

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://boomz.cabanova.com/cum-fac-bani-simplu.html
Trebuie sa iti faci cont la ei...este foarte bun, vei fi multumit

Sper sa te ajute

| RoIT a răspuns:

Pentru bani de buzunat asa merge vivaSMS un serviciu prin care primesti bani cand primesti sms cu reclame.

| darrio2007 a răspuns (pentru RoIT):

Esti sigur ca functioneaza? De curiozitate intreb.

| Alexandruuuuuuu a răspuns:

Depinde ce afacere vrei. Eu am propria mea mini-afacere sa zic asa. Cumpar haine din targ originale in stare perfecta la un pret cat mai mic posibil si apoi le vand pe site-uri de specialitate mai scump. mercador, tocmai, pe unele forumuri. iti poti scoate lunar destul de multi bani de buzunar.
Pentru ceva mai profitabil iti recomand sa deschizi un second hand cu haine din Germania sau Anglia( haine super bune 80% din haine firme celebre si foarte frumoase) pretul e undeva de la 1-5 lire sacul Anglia pana la 10-12 euro sacul Germania...dar pe acel sac de 10 euro tu iti poti scoate 100 cu usurintabig grin investitia initiala e putin mai mare dar iti scoti profitul. aici trebuie sa fii speculativ la dorintele romanilor. haine pe care sa scrie firma cat mai mare si cat mai ieftina, ca na asa e romanul. sau iti poti deschide un magazin cu facaturi din Turcia / china.tu decizi.

| LA17 a răspuns:

FanSlave e un site nemtesc care plateste pentru a da like-uri pe Facebook si follow pe twitter.

Nu e un site care sa va aduca castiguri rapide, dar nici nu cere vreun mare efort din partea voastra in afara de cateva click-uri pe zi.
Tot ce trebuie sa faceti este sa aveti cont pe FaceBook si Twitter cu minim 5 prieteni. Activitatea este simpla si consta din a revizita paginile care le dau ei zilnic pentru conturile de facebook si twitter
. Pentru fiecare pagina de facebook /twitter trebuie sa dai un like si respectiv un follow si cam asta este tot.Deci nu faci cine stie ce efort.
Dupa parerea mea, e foarte simplu.
http://www.fanslave.net/ref.php?ref=996654

| Sandibe a răspuns:

O metoda foarte simpla, testata este pe http://goo.gl/L1x1EQ
verifica pagina de concurs din stanga