| DarkTemptation a întrebat:

Vreau sa stiu, de la cei cunoscatori, cat de greu este la medicina si, mai ales, pe ce se bazeaza cursurile. >Multumesc!big grin

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Depinde de capacitatea fiecaruia. Spun asta pentru ca unora li se pare frumoasa si accesibila in timp ce altii se vaita ca este extrem de grea. Diferenta dintre medicina si alte facultati(poate nu toate dar majoritatea oricum) este ca aici chiar trebuie sa inveti serios si sa fii prezent la toate cursurile, in special la lucrarile practice.
Cursurile difera in functie de an.Pentru in ceput vei avea anatomie, fiziologie, biochimie, biofizica, embriologie.Pentru mai multe detalii pe ani intra aici: http://forum.ssmb.ro/......wforum.php

1 răspuns:
| Dana211 a răspuns:

Medicina e foarte grea mai ales daca o faci din orice alt motiv decat pura pasiune.Cursurile se bazeaza pe tot ce tine de organismul uman incepand de la conformatie, boli si terminand cu structura chimica a te miri ce substanta secretata de corp