| WeeK3nD a întrebat:

SaLL! Va rog ajutati-ma...Am aproape 14 ani si vreau sa fiu cunoscut la scoala [la liceu anul care vine] Sa fiu respectat si sa sara gagicile pe mine Funda la care ma ajuta sa fiu cunoscut si sa nu fiu tratat ca fraierbig grin

16 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

O doamne era sa mor cand ti-am citit textul!

| CautNume a răspuns:

straight face

| strengaritzza a răspuns:

Ce frumos stii sa vorbesti. Astea sunt aere de copii fara mintewinking.

| GeosBIOS a răspuns:

Ia-ti un bling, bling frate
De pa'zeci de karate
Si du-te la liceu
In training si maieu

| Liviu321 a răspuns:

Sa fii u insati, fara figuri ai grija sa nu te dai prea smecher la aia mai mari ca tine, vezi ce prieteni ai ca sa nu ti`o iei, nu te da la fetele care au gagic, sa nu iti fie teama sa intrii in discutii cu fete/baieti din liceu, incearca sa fii prietenos, fara arfe, e bine sa fii glumet sa stii sa faci caterinca dar ai grija sa nu exagerezi. Importanta e si vestimentatia: imbraca`te cum se poarta nu in negru ca toti rockerii tristi. Fii un bun coleg, ajuta`i cand au nevoie si fa le complimente noilor prieteni de genul: "ce misto iti sta tricou, de unde l`ai luat" etc, ma rog ai prins ideea. Important e sa fii u insati si sa nu fii complexat de defectele pe care clar le ai ca nu exista om perfect pe pamantwinking. Bafta, apropo daca intrii in liceu in Bucuresti sa imi spui unde, poate intrii la minewinking

| Elliana534 a răspuns:

Tu vorbesti serios observ. Gagicile de la liceu nu o sa sara pe tine nici o data nici daca esti fiu nelegitim a lu Becali care e plin de bani.
Sa zic ca te muti intr-un liceu nou nu cunosti pe nimeni si nici iei nu o sa se cunoasca in mare parte. Te bagi in vorba cu fetele si cu veteranii care erau in liceu din cls a 5... si cam asa merge ca in lantu trofic. AI GRIJA LA ANTURAJ

| SymphonyOfDestruction a răspuns:

Esti prost rau

| Crisstyanos a răspuns:

Salut,am doua moduri prin care te poti face remarcat, poti sa mergi la sala sa pui ceva pe tine cu proteini si daca este nevoie steroizi(dar mai bine fara) si sa te faci temut prin felul in care arati sau ai putea sa faci ceva memorabil pentru cineva pentru care sa ramai cu un renume intre prieteni(poti sa inscenezi asta)!

| zaooo a răspuns:

Ba fi tu insuti n-are rost sa te dai mare cu prieteni ca ala care vrea sa te bata o sa te prinda singur si te bate de te rupe fetele u o sa sara pe tine logic nu trebuie sa te dai mare sau ceva la care fata ii place de tine o sa te placa si asa nu incerca sa te schimbi iti spun eu va fi nasol de tine

| MSandu52 a răspuns:

Iti dau un sfat,

Punete bine pe langa toti,ajuta-i, respecta fetele si fale sa se simta bine in preajma ta.

Ca sa fii mai respectat incearca sa fii mai smecher(nici chiar foarte tare), sa porti haine (blugi, tricou(vara), si o jacheta de piele), ca sa te placa fetele mai mult nu le "jignii" si poartate frumos cu ele. FUNDA?happy

| MSandu52 a răspuns:

Fii putin mai smecher(poarta blugi, un tricou(daca e vara), o jacheta de blugi).

Ca sa te placa fetele punete bine langa ele, nu le jignii si respecta-le.

| MSandu52 a răspuns:

Depinde si cum arati...

| bradborn13 a răspuns:

laughing)Gigele mars inapoi la sapa ca e vai de capu si viata talaughingCe copilhappyhappy

| mihamihaela1234 a răspuns (pentru bradborn13):

Like!

| SuRpRiZzA a răspuns (pentru bradborn13):

Eu consider ca nu trebuie sa judeci.

| SuRpRiZzA a răspuns (pentru bradborn13):

Trebuie sa respecti si vei fi respectat. Cit despre,, gacigi", poti sa te bagi in vorba si sa vorbesti cu ele, dar de,, sarit" nu o sa sara.
1. Fii drăguţ
2.Fii tu însuţi
3. Ai grijă de aspectul tău fizic
4. Ieşi din casă cât mai des
5. Păstrează-ţi prietenii
n concluzie, pentru a avea cât mai mulţi prieteni, trebuie să fii popular; iar pentru a fi popular trebuie să fii drăguţ cu toată lumea, să faci complimente celor din jurul tău, când eşti întrebat "îmi stă bine cu…" întotdeauna să fii drăguţ să spui "arăţi extraordinar. În acelaşi timp să fii tu însuţi, să porţi hainele în care te simţi tu bine, oricât de ciudat ai arată, repet: "fii tu însuţi"!
Am trecut si eu prin perioada aceasta, dar in liceu sunt prea multi,, falsi" nu mai fi si tu unul.