| cristidac a întrebat:

Sall.vreau sa devin actor de mic dar nu stiu ce sa fac

7 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ca e meserie foarte obositoare din care nu se castiga bine.Dar in ansamblu este o meserie frumoasa.
Ca sa devii actor, trebuie in primul rand sa ai talent.Iar daca esti comunicativ si nu ai trac de scena totul va fi bine happy

| andr33a881234 a răspuns (pentru pwp):

Ba sa stii ca in mare parte se castiga. Pentru actorii, care, intr-adevar nu muncesc li se pare o meserie obositoare si nebanoasa.

| michelia a răspuns:

In primul rind te scolesti. Adica urmezi un liceu de arta, profil actorie.
Asa o sa afli mai multe elemente de tehnica actoriceasca si o sa te testezi cit de mult ti se potriveste.
Licee de arta sint in toate orasele mari din tara: Bucuresti, Iasi, Timisoara, Constanta etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cit de "mic" esti? In orase sint cluburi ale copiilor cu sectii de teatru. Inscrie-te acolo iar daca esti bun, te remarca cei de la teatru si te iau pentru colaborare in diferite piese.

| AnnonomusAnonimusAnonimus2013 a răspuns:

Daca ai talent du-te la un teatru si vorbeste cu cineva mai mare de acolo sau du-te la ore de actorietongue

| RoObbByGaAmeEs a răspuns:

Inscriete la teatru...

| andr33a881234 a răspuns:

1.Invata, de meserie o sa ai tu timp.
2. Daca tot vrei, sunt multe agentii pentru copii.
3. Iti trebuie talent si caracter
4. Faci facultatea
5.Trebuie sa devii constient ca e o munca, nu chiar stresanta, dar putin obositoare.
P.S. Avand in vedere ca ai 10 sau 11 ani, ai multe idei de meserii, ca toti copiii. Eu vroiam sa ma fac astronaut, dupa aceea medic... Cand va trebui sa te gandesti la o meserie adevarata, o sa ai 18, 19, 20, 21 de ani:-)