| anonim_4396 a întrebat:

Sall! vreau sa stiu si eu ce facultate as putea urma pe domeniile biologie sau chimie? sau ambele in comun? as fi vrut o facultate de farmacist dar sunt mai mult fete acolo.

Răspuns Câştigător
| aisha01eu a răspuns:

Poti sa fi medic dentist (sau orice alta specializare) sau tehnician dentar. Mai e bine si pe la facultatea de biologie, exista ceva cu bioinginerie medicala (tot mai mult pentru baieti), genetica. Mult succes.

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu conteaza ca sunt mai mult fete, nu ai vazut farmacisti sau cercetatori barbati? Dupa mine nu exista facultate de fete sau de baieti... daca tie iti place chimia si vrei sa urmzi faracia, du-te acolo, iar daca vrei altceva tot pe domeniile astea ai putea urma medicina generala.

| rolfenstein a răspuns:

Multumesc pentru raspuns.