| Szzeby a întrebat:

Salll TPU! Sunt in clasa a-7-a si ma gandesc ce meserie sa aleg.Stiu ca pare de vreme dar vreau sa merg la liceu la o sectie compatibila cu meseria mea. Spuneti-mi si mie o meserie bine platita,la care nu trebuie sa platesc bani ca sa intru in post, la ce sectie trebuie sa intru pentru ea, ce facultate trebuie sa aleg si ziceti-mi cam cat de greu e la capitolul invatat.

FUNDA!

3 răspunsuri:
| unprietenaproape a răspuns:

Urmeaza ti visul, fa in viata ce ti place ca sa fii fericita
mai ai destul timp sa l descoperi

| Szzeby explică (pentru unprietenaproape):

M-am gandit la cateva meseri care imi plac dar nu stiu cat sunt platit.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

In primul ran ar trebui sa te gandesti la o meserie pe care o sa o poti practica cu placere si apoi sa vezi ce gasesti disponibil pe "piata"