| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 19 ani și nu știu ce să fac cu viața mea sincer. Am văzut recent niste reclame la cursuri electrieni chiar mă atrage aceasta meserie, credeți că este greu sau cursurile în sine complicate? Aștept răspunsurile voastre, mulțumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este grea meseria atata timp cat iti dai interesul sa o inveti.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa fie greu?
Sunt doar niste cursuri, unde ti se explica lucrurui frumoase si interesante depre meseria de electrician.

Tu esti baiat sau fetita?
De ce sa ti se para greu ceva ce nu te pune sa cari in carca, nu dai la sapa, nu cari betonnul cu galeata sau sacii cu porumb?
Este cred eu cea mai usoara meserie, asta de electrician!

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca este o directie decenta, mai ales ca se duce lipsa de meseriasi pe foarte multe domenii din cauza ca generatii intregi de parinti si-au educat copiii sa tinteasca spre munca la birou. Daca ai si o chemare, cu atat e mai fain, plus ca poti castiga foarte bine.Nu e greu daca iti place.Mult succes!

| GabiDumitrescu a răspuns:

E o alegere foarte buna meseria de electrician. Go for it!

| Hyperion7 a răspuns:

Daca te atrage,fa-o.
Nu ai nimic de pierdut daca încerci chestii. Poate pe parcurs n-o sa-ti placa, e perfect normal, încerci chestii până dai de combinația perfectă.
In fond, nici fondatorul KFC nu a fondat din prima restaurantul respectiv, a fost nevoie de multe încercări eșuate să ajungă unde și-a dorit.
Iar dacă zici că la 19 ani ești prea "bătrân" și nu ai ce face cu viața ta, gândește-te la exemplul meu cu fondatorul KFC.
Mai bine mai târziu decât niciodatăwinking

| VoidEternal a răspuns:

E de incurajat orice intentie de a deveni un meserias bun.

| Corina3434 a răspuns:

Nu, nu e greu. Trebuie sa inveti caci altfel... te vor lua pompierii cu scara de pe vreun stalp de iluminat.

| AdrianFoanga a răspuns:

Daca ai vocatie pentru electricitate mergi nepoate si fa-te electrician. Sa vii sa-mi schimbi becurile si prizele ca-s terminate.

| AdrianFoanga a răspuns:

''nu știu ce să fac cu viața mea'' As veni cu ceva sugestii dar nu am voie aici.