| TheDarkDragon a întrebat:

Salu.Am o intrebare pentru cei care au lucrat ca si caiseri.Cum este? Cred ca nu e mare lucru dar urmeaza sa ma angajes si sunt destul de agitat ca trebuie sa ma misc repede si mi-e sa nu gresesc ceva cu banii.

2 răspunsuri:
| Mariaaaavev a răspuns:

Ca si casier, in primul rand, trebuie sa ai o memorie foarte buna deoarece trebuie sa memorezi foarte mult coduri la legumele si fructele care se vand la bucata(ex. avocado, salata). In timp ce scanezi produsele trebuie sa fii atent si pe ecran sa vezi daca ceea ce apare corespunde cu produsul scanat si in acelasi timp sa vizualizezi si pretul. Cu timpul te vei obisnui si vei deveni rapid. Iar cu datul resului nu ai cum sa gresesti deoarece iti apare pe ecran. Trebuie doar sa retii tipurile de tichete acceptate de catre magazin.

| GabyAlexa a răspuns:

E usor daca esti relaxata si te concentrezi si desigur trebuie sa fii rapida. La un magazin mixt e mult mai usor de cat la un supermarket.Succes happy
Funda?