| stefanrkv a întrebat:

Salu TPU, mi-as dori foarte tare sa ajung un medic neurolog ..imi trebuie medii foarte mari pentru a intra la o facultate de medicina...eu inca sunt in liceu in clasa a-XI-a si mi-as dori foarte tare sa ajung un medic neurolog dar nu am mediile foarte mari asa..media generala de anul trecut a fost de 7... ce ziceti pot face ceva?

Răspuns Câştigător
| Essence a răspuns:

La facultatile de renume nu conteaza media din liceu si nici suta la suta media de la bac, pentru ca dai admitere la biologie si chimie.
Sunt si facultati de medicina unde inscrierea este pe baza de dosar si atunci conteaza toate mediile.
Eu zic sa te pui pe invatat, sa iei note mari la bac (s-ar putea sa conteze media de bac) si daca dai admitere, sa te axezi pe biologie si chimie. Ai putea sa faci meditatii, daca nu prea te descurci.
Spor la invatat si succes pe viitor!

1 răspuns:
| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Trebuie sa inveti mai mult. Succes!