| anonim_4396 a întrebat:

Salut.1.Conteaza media din liceu pentru a intra la facultate? 2.Am auzit ca meseria de stewardesa se plateste bine. E adevarat? Ce avantaje/dezavantaje are aceasta meserie? 3. Mi-ar placea o slujba unde sa calatoresc.Nu mi-ar placea sa stau inchisa intre 4 pereti. Aveti idei ce anume as putea face? Mersi*

5 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Urmezi o facultate,, si trebuie sa stii fff bine o limba straina. un fizic placut conditie fizica. suraj si ceva mai multa cultura generala. sunt fff multe conditii dar viata de fam ai pus-o la socotela.

| sy46 a răspuns:

Media de la liceu conteaza foarte mult daca vrei sa intrii la fara plata.
Meseria de stewardesa... Daca nu ai pile pe la cineva din interior, cam greu.Trebuie sa urmezi un curs de aprox 3, 000euro, in urma caruia primesti o diploma cu care te poti angaja. (daca te ia cineva). Iar cele mai multe firme de prestigiu au si cerinte destul de mari: o inaltime medie, sa nu ai tatuaje sau pierce in zone observabile, sa vorbesti fluent cel putin engleza, mai multe limbi stiute un avantaj in plus, fizic placut, probe de inot sau altele.In Romania exista doar un singur loc unde poti urma acest curs.
Avantaj: vezi lumea.
Dezavantaje: nu poti avea viata personala excluzand situatia daca nu cumva te dai bine pe langa pilot si astfel ai si mai multe sanse sa castigi mai mult si sa nu fi lasata pe langa, te pot suna la orice ora ca sa iti spuna ca in 4 ore tu trebuie sa fii in locul x ca pleci, nu ai siguranta ca iti vei gasi de lucru in urma cursului urmat.
Alte ocupatii...model,designer( daca ai talent si bani destuilaughing )

| Anonimusss a răspuns:

Si eu vreau sa fiu stewardesalove struck

si in legatura cu ce a zis ruxyk exista sanse de 1000 de ori mai mari sa fi implikat intr-un accident de masina sau sa te muste un caine turbat la coltul strazii si sa moriwinking si in plus daca iti este dat sa mori, mori oricum nu conteaza daca esti in avion, in tren, in masina sau pur si simplu te impiedici si te lovesti la caplaughing

daca asta iti doresti nu renunta niciodata la la visele tale chiar daca par imposibilelaughing eu una asa vad viata...in rozlove struck si cateodata mama imi zice ca o enervez ca sunt prea visatoarelaughing da eu cred ca asa trebuie sa filove struck sa-ti urmaresti visele

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

cryingM-ai speriat si mai tare...Chiar nu-mi poate zice cineva ceva concret?

| Andra2503 a răspuns:

Pai are un dezavantaj ft mare si nu vreau sa te speri dar te-ai gandit ca se poate intampla Doamne ferste sa nu mai mearga motorul si sa te prabusesti? Avantaj esti mai presus de tot, fara griji si vezi lumea si in plus iti trebuiesc cateva limbi straine deoarece nu se stie pe unde o sa ajungi si iti va trebui pentru a comunica