| anonim_4396 a întrebat:

1Daca am un proces pe rol de 2 ani,un proces civil o bataie eu sunt paratul,pot sa ma inscriu la subofiteri la campina? Pentru ca eu am gasit asta "să nu aibă antecedente penale sau să nu fie în curs de urmărire penală ori de judecată pentru săvârşirea de infracţiuni, cu excepţia situaţiei în care a intervenit reabilitarea" la ei pe site nu stiu daca pot, eu am auzit ca daca ai un proces penal nu poti sa te duci.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Proces civil pentru bataie, cu tine parat? Pentru aceasta ar trebui sa fie proces penal, cel putin pentru infractiunea de lovire sau alte viloente ori pentru vatamare corporala.
Daca este numai proces civil poti merge.

| Alex96CM a răspuns:

Pentru lovire si alte violente se face dosar penal si automat si cazier, slabe sanse sa reusesti dar incearca, nu ai nimic de pierdut!