| StellarMary a întrebat:

Salut, acum cateva zile m-am angajat la un loc de munca in domeniul horeca, mai exact la un restaurant fast food cu mancare sanatoasă. Am specificat ca lucrez doar pe perioadă sezoniera.dar am gasit de abia acum...greu cu cautatul locului de munca avand 16 ani...am cautat încă din martie. În fine revenind la subiect.
In 3 luni adica prin octombrie o sa mi se finalizeze perioada contractului si vara viitoare vreau să mi caut alt ceva de lucru. Credeți că la 17 ani aș avea șanse la un loc de munca cum ar fi la un magazin de haine, ba ceva legat de make-up, nu prea ma pricep...ma gandesc că aș fi bagată în seama puțin mai mult având experiența, banuiesc...voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Ai toate șansele copile să-și Găgești la anul vara următoare un loc de muncă mai bun bine înțeles mai ales daca te ți și se Schoală și nu te le lași de schoală ai să vezi că vei profesa exactă în locul de muncă în care îți dorești și vrei până la vară următoare vei mai și crește te faci mai mare înțelegi totul mai bine cu siguranța vei găsi loc de muncă mult mai bun mult mai frumos mult cum vrei tu să-ți fie.

Bine înțeles că la vârsta pe care o vei avea anul viitor vei putea Sâte angajezi in locuri mult mai bune se caută tinere cu ambiție ca tine care își doresc un loc unde sa muncă la un magazin de haine la un Make-up de fete adică ai toate șansele din lumea asta să-ți găsești un loc bun de muncă nu te stresa si nici nu te necăjit copile.

| GigelusG a răspuns:

Salut,ai șanse sa te duci si ca casier la mega, am prieteni care de la 15 ani lucrau la mega sau la magazine cu haine, chestia este ca trebuie sa te prezinți frms, sa nu te bâlbâi si sa fi încrezut.Mult succes in continuare