| Anonim420420 a întrebat:

Acum o luna m-am angajat. Am contract de 3 luni pentru proba. Daca se va instaura stare de urgenta din nou si ne va izola iar salariatii vor iesi la somaj tehnic ma voi numara printre ei daca am un astfel de contract?

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

In perioada de proba ti se poate spune azi ca de maine nu mai vii. La fel si tu, poti anunta azi ca de maine nu te mai duci.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce va hotari angajatorul.
Daca vrea sa te pastreze vei primi somajul tehnic, daca nu vrea iti va desface contractul individual de munca.