| Nadejdapopovici456 a întrebat:

ajutami-ma sa-mi gasesc o profesie pe plakul meu ..Scrietimi toate profesile ce le sti-ti Fundaa

6 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

La ce profil esti, ce materii iti plac, ce faci in timpul liber? Meserii sunt foarte multe. Poti sa faci o carte doar din numarul lor.

| Nadejdapopovici456 explică (pentru ElenaSA):

Anul acesta de abia termin 9 clase...materii matematika..chimia,..biologia

| Nutemaiholba a răspuns:

Scrie`mi despretine, ce iti place sa faci si ce nu. Poate asa te pot ajuta.

| Nadejdapopovici456 explică (pentru Nutemaiholba):

Sunt intro situatie k nu stiu ce-mi mai place sa fac
doresc o profesie mai cunoscuta si mai importaNTA invat binisor am media 9.2

| Nutemaiholba a răspuns (pentru Nadejdapopovici456):

Pai, noi nu te cunoastem. Ganeste'te ce iti place sa faci. Mie una imi plac limbile straine si le invat usor. Gandeste'te la o materie care iti place. Nu stiu, esti singura care te cunosti cel mai bine.

| dennixtreme a răspuns:

Sigur nu ceva legat de limba romana