| callmebeautiful a întrebat:

Ajutati-ma! Sunt in clasa a8a si nu stiu ce profil mi s-ar potrivi. Imi plac: engleza, matematica-algebra, romana-literatura. Imi plac putin si desenul, religia, tehnologica. ~Funda~

Răspuns Câştigător
| InMyWorldOfColors a răspuns:

Daca iti place mult istoria poti merge la Stiinte Sociale dar nu vei face decat foarte putin Matematica si Fizica.
Sau poti merge la Mate - Info daca iti place Romana, Fizica, Matematica pentru ca vei da teze la: Romana, Mate, Info si la alegere dintre fizica, biologie sau chimie.dar.eu nu ti.l recomand
Vei avea 4 ore de matematica in clasa a9a si a10a, si 4 de informatica plus inca doua de TIC ( tehnologia informatiei si a comunicarii, un fel de optional la informatica, ceva usor care iti mareste medie), dupa 11a vei avea 6 ore de mate, 6 de info.
La stiinte sociale dai teza la: Romana, Limba la care esti avansat, Istorie sau geografie si socio uman ( logica in a9a).
sau la filologie:-x: ador ACEst profil. este simplu si sunt limbi straine:-x.nu e greu, fata de mate info care te innebuneste.eu zic sa dai la filo:* daca dai lal filo poti sa devii oricine in viata:*, te.am pupacit si daca asa as dori si o fundita:*laughing

9 răspunsuri:
| adriana996 a răspuns:

Mate-info simplu pentru ca aici se fac toate materiile si te poti orienta mult mai usor la faculta.La celelalte profile nu faci mate din a 10 (in afara de profilele mate-info intensiv engleza, franceza, germana...etc.cele legate de mate) si mate se invata foate greu.parerea mea.

| SomethingNew a răspuns:

Filologie,clar.Acolo ma duc si eu :d

| Bianca_5451 a răspuns:

Filologie, stiinte socialehee hee

| Autumn_8765 a răspuns:

Ai putea alege Filologie sau Stiinte

| BlueBird a răspuns:

Incearca un pfil mate info sau bilingv filologie. depinde de tine. eu am avut de ales intre biologie si desen si mama gandit mai bine si am ales biologia. gandeste. am ales biologia pentru ca imi place domeniul sanitar chiar daca in timpul liber desen cateva ceva ce imi place happy poti face mai multe deodata nu te grabi!

| Iasmiine a răspuns:

Mate-info .

| RaZzzWaNnn a răspuns:

Du-te la o clasa de mate-info bilingv(daca vrei multa engleza) sau mate-info simpla...cred ca ti s-ar potrivi

| animeegirl16 a răspuns:

Daca spui ca iti place engleza si romana si putea alege profilul de filologie unde ai ore si de engleza si de matematica si este mult mai usor decat profilul mate-info. eu sunt clasa a 9-a si sunt la filologie si imi este foarte bine la acest profil. succes big grin sper ca te-am ajutat! happy

| princess094 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa mergi pe profil uman, fiindca iti place literatura si engleza. Cu desenul nu este o problema, oricum in clasa a 11'a nu se mai face, tehnologia nu se mai face deloc, religia o faci indiferent de profil...
Eu iti recomand profil uman, filo-engleza.
Dar tu hotarasti pana la urma. Succes si sa ne anunti ce ai facut la vara!