| hulkwirine a întrebat:

ajutati-ma va rog! nu stiu ce sa devin in viitor! ma gindesc la faptul de a fi fotbalist, iubesc fotbalul asa la un nivel mediu si fotbaistii cistiga multi bani, depinde cum joaca! de asemenea ma gindesc si la faptul de a deveni un avocat, tot se cistiga bine si tot i-mi place la un nivel mediu! mai tare iubesc sportul cum ar fi luptele greco romane dar nu prea cred ca i-mi va oferi multe pe viitor aceasta! ce ma-ti sfatui sa aleg?

3 răspunsuri:
| MerVeilleuX a răspuns:

Eu vreau să mă fac avocat şi te sfătuiesc şi pe tine să faci asta.

| Irinami21 a răspuns:

Avocat! parerea mea..este mai dragut decat un fotbalist adica chiar daca ai faima si alea alea..tot la un moment dat se umple pahar si faima s-a dus laughing)

| Lupinne a răspuns:

Eu zic sa nu te ghidezi dupa cat de bine se castiga. In primul rand te uiti la ce esti priceput si la ce iti place. Dupa aceea te uiti si la cum se castiga in acele domenii. Si avocatii buni castiga mult, la fel si fotbalistii. Tu ii vezi/auzi de cei care castiga mult, dar sunt sigura ca sunt o gramada care sunt mediocri din acest punct de vedere.