| robymic60 a întrebat:

Salut.Am 12 ani si as vrea sa fac cursuri de magie si sa merg la fotbal in Bacau.Acestea sunt pasiunile mele si as fi foarte fericit daca ar fi scoala de magie si o echipa care recruteaza copii pentru fotbal in Bacau.Dau

Răspuns Câştigător
| Gabilicu a răspuns:

Salut,Roby!
Eu am 13 ani si sunt pasionat de Arhitectura si de Parkour, dar inca nu m-am decis care varianta sa o urmez in viata. Daca este sa ma fac arhitect trebuie sa urmez o facultate Si asta dureaza dar nu ma deranjeaza cu nimic anii de studiu rezervati pe aceasta industrie. Daca e sa ma bazez pe eventuri sau diverse ocazii speciale in a castiga banii din Parkour ar fi ceva(se castiga foarte multi bani).
Ambele variante mi se par extrem de bune dar totusi nu sunt decis.
In fine... Daca doresti sa-ti urmezi visele, la fel ca si mine, iti recomand sa te mai gandesti(pe o durata mai indelungata de timp; pana la 18-20 de ani), iar atunci o sa iti dai seama de ceea ce vrei sa faci in viitor.
Urmareste trucuri magice, exerseaza cat mai mult pentru a iti imbunatatii abilitatile de magician, dar ocupate si de fotbal...pentru ca viata este scurta si grea.
Urmeaza-ti pasiunile si incet cu incet viata iti va rezerva tot ce e mai bun.
Sper ca te-am ajutat.
Succes si abandona!
!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de magia maturității și sportul fizic pentru antrenamentul sistemului nervos central, nu uita și de școală!
Pa, pa.

| Dismally a răspuns:

Trebuie sa fie un club ceva unde poti juca fotbal acolo. Cu magia e ceva mai complicat, poate daca vrei iluzionism. happy