| adimancool a întrebat:

Salut,am 14 ani, clasa 8a, grasut putin peste masura sad.As vrea sa dau la liceul militar campulung dar ma tem de probele sportive..cam ce trebuie sa faci la ele,ce exercitii? si o dieta is niste exercitii ceva sa fac ca pana se dau probele sa slabesc putin, sa nu ceara un buget prea mare ca nu imi permit.Bafta,

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Mai bine vorbesti cu profesorul de educatie fizica de la scoala sa te indrume, el stie sigur ce probe se cer si te poate pune la treaba, ai putea ramane si dupa ore sa te antrenezi. Singur probabil nu vei executa exercitiile corect. Ca dieta, renunta la fast food, dulciuri, sucuri, grasimi, prajeli, patiserie, paine. Mananca multe legume, fructe, apa, ceaiuri neindulcite, oua fierte, cartofi copti, carne de pui sau peste la gratar sau fiarta, cereale integrale, lactate slabe, paste integrale.

| ClauA17 a răspuns:

Mananca mai putin fara paine, alearga si mergi la sala