| Andy1907 a întrebat:

Am 14 ani si vreau ca pe viitor sa urmez studii la Academia Nationala de Informatii Mihai Viteazul.Unii oameni ma descurajează spunându-mi că nu am starea fizică necesară. Vreau sa ma apuc de alergat si alte exerciții fizice deoarece vreau ca în viitor să am siguranta ca voi intra unde imi doresc si nimeni nu ma va mai descuraja.Ca proba sportiva va trebui să alerg 1 km în 3.20 minute, sa fac 14 tractiuni din atarnat si sa alerg 50 m in 6.7 secunde.Am aproape 1.80 m si 65 kg.Credeti ca sunt capabil dacă ma voi antrena din timp.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la o facultate și remarcă-te în așă fel încât să te recruteze ei, șanse de intrare acolo sunt foarte mici.

| Andy1907 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa merg in brigada anti tero ci sa ma fac ofiter analist

| Andy1907 explică (pentru anonim_4396):

O alternativă ar fi Facultatea de Drept si dupa INM

| Andy1907 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru opinie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andy1907):

Eu ți-am spus altceva...

| Andy1907 explică (pentru anonim_4396):

Aa scuze

| Andy1907 explică:

Nu vreau sa merg la brigada anti tero ci sa ma fac ofiter analist.

| Andy1907 explică:

Multumesc pentru opinie