| Rautu_Robert_1989 a întrebat:

Salut, am 14 ani sunt in clasa a 8-a si m-am inscris la liceul militar. Urmeaza sa sustin vizita medicala, insa eu am o problema cu ochii. Este vorba de "miopie medie" si vreau sa stiu daca am vreo sansa sa trec.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| armygirl a răspuns:

Dacă ai ochelarii, cred ca nu va fi nici o problemă. Sunt destui ochelariști la liceele militare, așa că fără grija.

4 răspunsuri:
| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Daca nu este foarte mare, o sa treci. O sa-ti dai ochelarii jos la vizita medicala si o sa trebuiasca sa vezi niste numere. Daca vrei detalii despre liceu, admitere, probe sa mi scrii

| Rautu_Robert_1989 explică (pentru VreauSaFiuMilitar):

Nu multumesc... am picat din pacate la ochi. am sa incerc la academie daca reusesc sa ma operez...

| NelsonM a răspuns:

Si eu s-a 8 a daca nu ai peste -3 intri