| adimancool a întrebat:

Am 15 ani si anul acesta dau capacitatea (examenul de admitere la liceu) si vreau sa dau la liceul militar,sunt un elev bunicel zic eu,as avea medie sa intru.Dar, problema mea e alta, conditia fizica sad (79kg si am 1, 71 m). Vreau sa slabesc neaparat in scopul de a-mi crea un viitor si a-mi face parintii mandri. Vreau sa slabesc vreo 3-4 kg cat sa pot sa fac cateva exercitii cu timpul, zic eu, si sa ajung sa trec si proba sportiva.Nu prea pot deoarece la mine nu prea se mananca sanatos pentru ca am o familie mai modesta si na, mancam fara pretentii toate prostiile(intra in jur de 1000 lei lunar in casa din care mai bine de jumate se duc pe datorii la banca/magazin sau pentru scoala).Un sfat ceva?

3 răspunsuri:
| PoneiulFERICIIIIIT a răspuns:

Ar trebui sa incerci asta http://gregsadetsky.com/_files/5bx-plan.pdf

Cat despre dieta... incearca sa mananci mai putin, chiar si din "toate prostiile"

Pace

| viotedy a răspuns:

Alearga in fiecare zi, urca scari multe, bea apa si mananca mai putin si slabesti.Si vezi cum stai cu tensiunea ca e vizita medicala riguroasa la militar.

| Veronica_Adelina_1997 a răspuns:

Te-ai gândit să renunți la liceul militar și să te duci la un alt liceu care să nu ceară neapărat o condiție fizică bună? Lasă dieta, mâncarea nu prea are legătură. Evită dulciurile, nu te înfometa. Fă sport, bea multe lichide. Sport, sport, sport. Și eu aș vrea să dau la "Dimitrie Cantemir". Tu la ce liceu vrei să dai?