| Pisau_Alex_1995 a întrebat:

Am 15 ani și sunt clasa a 8-a. În viitor mi-aș dori sa devin șofer de tir. De ce am nevoie pentru a deveni șofer de tir? Și ce școală ar trebui sa fac mai departe? Cel mai bun și detaliat răspuns va primi fundă! Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Trebuie sa stii sa numeri pana la 12, adica cate roti are Tir-ul, sa stii sa zici da si nu in cateva limbi daca lucrezi pe comunitate si permis categoria C+E.

| crysty1222 a răspuns:

Eu zic sa te mai gandesti. Viata pe tir nu e chiar asa de frumoasa pe cum pare si stiu asta din proprie experienta. Dar daca tot vrei sa muncesti ca tirist trebuie sa termini scoala, de preferat 12 clase + Bacul luat (pentru ale oportunitati). La 18 ani poti da de categoria B, iar la 21 poti da de categorica CE plus atestate. Ca si sofer de tir, trebuie sa fi rezistent la stres, sa stii sa faci mancare daca lucrezi pe comunitate, sa stii si putina mecanica pentru ca o sa ai nevoie si bineinteles o limba straina, de preferat engleza. Asa ca spor la munca!

| Dontbeabitch a răspuns:

De permis de conducere categoria C+E(dar până la ăla trebui să iei B-ul, iar pentru B trebui să ai 18 ani...pentru categoria C mai trebui să stai câțiva ani după ce ei B-ul...)