| AndreiCiobanu59 a întrebat:

Salut, am 16 ani in curand fac 17.Am 2 ani de experienta ca vacar/caprar (munca la zi plata la zi negru) ar fi mai bine sa raman la munca sau sa continui merg la antrenament la kickbox poate imi fac un viitor asa? La 18 ani vreau sa plec in Norvegia in constructii. Am doar 6 clase.Astept raspunsuri serioase.

4 răspunsuri:
| Anabitta a răspuns:

Cel mai bun sfat ar fi sa continui studiile. 6 clase este foarte putin daca dai gres cu kickboxing-ul, nici in constructii nu poti lucra cu 6 clase. succes

| Sophieka a răspuns:

Te rog fa si clasa a 7-a si a 8-a iar apoi la liceu poti opta contra cost la un liceu cu frecventa redusa unde te prezinti 3 saptamani per semestru, deci mergi 6 saptamani...Mergi la teste si teze.

Va trebuii sa iti finalizezi studiile...Deja se cere si liceu pentru posturi la ferme / constructii / curatenie etc... Vorbesc serios.
Mai bine ocupa-te unpic acum de scoala ca sa nu regreti mai tarziu.

| darrio2007 a răspuns:

E bine sa mergi la scoala sa-ti continui studiile. Cu 6 clase tot vacar ai sa ramai.

| sierra1 a răspuns:

Poate le-ai face pe ambele? sau chiar trei de-odată? (a 3 a fiind școală!)