| Berrycx a întrebat:

Am 16 ani si sunt ( unfortunately ) la un liceu economic deoarece nu am luat examenul respectiv scoala in serios. Cert este ca as vrea sa ma stabilesc daca nu temporar, permanent in America.Am cateva intrebari legate de acest aspect:
1) Am ales America nu doar pentru " visul american " ci si pentru locurile de munca.In America din cate am auzit se cauta programatori 24/7, iar salariile sunt peste masura.Am avut ocazia sa invat Web Developer dupa care m-am lasat si recent m-am reapucat..Intrebarea mea este.Pot eu sa ma angajez pe un job de IT daca am facut un liceu economic?
2) Conteaza diploma de la bac? Ca sa stiu daca sa trag tare sau sa dau iarasi cu batu-n balta.
Multumesc pentru atentie big grin Iar pentru cei care inca sunt clasele primare..trageti tare pentru un liceu cat mai bun parerea meabig grin REGRET

1 răspuns:
| miuuuuxd a răspuns:

Nu conteaza liceul de undvii, conteaza totusi sa ai bacul luat.