| Denis47864338943 a întrebat:

Am 17 ani. Ce facultate as putea urma știind ca sunt pasionat de mate și fizica mai ales mate. Ma gândeam la academia de politie la pompieri. De asemenea îmi plac și mașinile mai mult partea vizuala. Puteți da un sfat sau o recomandare de o facultate la Iași va rooggg frumoosss

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fizician laborator savant. Prin america sau suedia esti garantat ca vei trai 100 ani

| sierra1 a răspuns:

"Ce facultate as putea urma știind ca sunt pasionat de mate și fizica mai ales mate.

Ma gândeam la academia de politie la pompieri."

ești cel puțin contradictoriu intre cuget și faptă. Dar decizia e a ta și-ți aparține exclusiv

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De asemenea îmi plac și mașinile mai mult partea vizuala.
Adică îți place să te uiți la mașini?

| Frank51 a răspuns:

Foarte amuzant, esti foarte bun la matematica, se vede, de asta ai ales academia de politie. laughing

| Denis47864338943 explică (pentru Frank51):

Facultatea de pompieri mai exact unde admiterea e mate și fizica

| Frank51 a răspuns (pentru Denis47864338943):

Am inteles acum. Eu credeam ca tu esti la nivel de olimpiada, nu ai ce cauta la academia de politie daca tie iti place cu adevarat matematica.

| zilog a răspuns:

România este o țară plină de polițiști hoți și infractori!
Fa-te fa-te polițist!

| AnastasiaK a răspuns:

Dar ce treaba are academia de politie cu matematica si fizica?

| Denis47864338943 explică (pentru AnastasiaK):

În cadrul acesteia este facultatea de pompieri unde admiterea este la mate și fizica

| AnastasiaK a răspuns (pentru Denis47864338943):

Eu cred ca glumesti...te-ai uitat vreodata pe subiectele alea? Sunt mate si fizica, ok, dar sub bac ca nivel. Daca iti place matematica si fizica, nu ai ce cauta acolo. In plus, nu admiterea e relevanta cat ce se studiaza in facultate si aia nu e nici facultate de mate, nici de fizica.

| Vântulalb a răspuns:

Matematica, fizica, nu te vor ajuta in meseria de politist sau pompier.
La Iasi, ai politehnica, ai facultatea de matematica. Ai destule de unde alege.

| Balalau95 a răspuns:

"Ce facultate as putea urma știind ca sunt pasionat de mate și fizica mai ales mate"

mate si fizica NU au nici in clin nici pe maneca, cu politia, in afara de, poate, aritmetica simpla, politistii nu au nevoie de nici o matematica... OARECARE

pentru politie trebuie sa "simti" motto-ul: "nu-i batuta ca la noi", si o sa ajungi politist model
totusi sa nu uitam de "iti dau amenda"
doar d'aia, nu conteaza ce amenda, si ca, amaratul, nu a facut nimic, ca am norma la dat amenzi big grin

| AnastasiaK a răspuns (pentru Balalau95):

Ciudat ca de cate ori m-a oprit un politist nu am avut niciodata probleme cu el, ba chiar au fost de treaba, prietenosi ca m-am comportat si eu asa. Nici n-am auzit vreodata pe cineva care stie sa se comporte ca a avut parte de abuzuri din partea politiei. Doar la cei care au fost ei "jmecheri" cu politistii sau care habar n-au legea am auzit povesti d-astea. Nu ca generalizez, doar zic. big grin

| Balalau95 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Da, asa e, si eu vorbesc foarte frumos cu ei
insa, sa fii fata si sa arati bine, ajuta si mai multwinking

oricum, iti dai seama ca am facut o gluma, in ziua de azi, totusi se face academie de politie si, mai ales, e concurenta mare, asa ca au de unde alege