| thegame12 a întrebat:

Salut,am 17 ani(clasa11) si am si eu o problema,invat intr-un liceu unde nu imi place deloc(colegii,profesorii) si parintii nu au chef sa ma mute, stiti cumva daca pot sa ma mut singur in vara asta?(am dus deja 1 cerere de transfer la liceul unde vreau sa ma mut si cred ca mi se aproba)

Răspuns Câştigător
| OhGodWhy a răspuns:

Da normal ca poti pana in clasa 11 poti
Am avut o groaza de colegi care sau transferat doar prin simpla cerere si atat fara parinti

| thegame12 explică (pentru OhGodWhy):

Si dupa clasa 11 nu mai pot singur? adica in a 12?

| OhGodWhy a răspuns (pentru thegame12):

In a 12-a nu prea mai poti sa te transferi.

| thegame12 explică (pentru OhGodWhy):

Am fost azi la liceul unde vreau sa ma transfer si m-i s-a aprobat cererea... dati-mi si mie o idee pur si simplu nu stiu cum sa-i zic directoarei de la actualul liceu ca vreau sa ma transfer

| OhGodWhy a răspuns (pentru thegame12):

Spune-i ca nu-ti mai convine modul de invatare sau ca vrei sa faci altceva in viata si trebuie sa studiezi altfel
Ori ca pur si simplu nu te mai incadrezi.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cat timp esti minor ai nevoie si de acordul parintilor sau macar a unuia.