| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 17 ani și ma gândesc sa dau la facultatea de medicina veterinara din Iași.
Îmi poate spune careva cum e și dacă merita sa o faci?
Îmi plac foarte mult animalele și vreau sa le ajut sa fac ceva bun în viata asta laughing ms

3 răspunsuri:
| PaulcereAjutor a răspuns:

Salut. Daca simti ca iti plac animalele atunci sa fi veterinar e o alegere potrivita pentru tine.

| Alinailies a răspuns:

Este o alegere buna!
Daca locuiesfi la tara e si mai bine, acolo sunt foarte cautati medicii veterinari.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Hi. Poti incerca sa faci voluntariat la anumite adaposturi sau sa rogi un medic veterinar (daca stii pe cineva ce profeseaza in acest domeniu) sa te lase sa asisti la cateva operatii. Facultatea in sine e buna, insa ai extrem de mult de invatat si e posibil sa nu iti placa si partea 'mai intunecata' a meseriei - eutanasiere de exemplu, de aceea ti-am si recomandat sa privesti un medic veterinar cum 'isi face meseria', ca sa stii daca sigur 100% nu te deranjeaza nimic si daca te vezi facand asta. Mult succes si sper sa iti implinesti visul! happy