| MirelGabriel a întrebat:

Salut, am 17 ani si vreau sa ma indrept catre cariera de jandram, si am niste intrebari.

Dupa ce termin 12 clase si iau bacul, la ce "profil" trebuie sa ma inscriu la academie ca sa devin jandarm?

In ce consta proba fizica de la jandarmerie, trebuie pregatire din timp?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te inscrii pentru admitere la Academia de Politie "Alexandru Ioan Cuza", Facultatea de Jandarmerie.
Vezi pe site-ul oficiala Admiterea 2016, cam asa va fi si anul viitor.