| LongWay a întrebat:

Salut, Am 18 ani si locuiesc singur m-am certat cu mama care este plecata si nu vrea sa mai imi trimita bani deloc niciodata (asta nu se stie ) oricum a trecut deja o saptamana de cand trebuia sa imi dea banii de mancare si pentru mine.

Sunt foarte confuz sunt si la scoala si nu stiu cum sa fac rost de bani sa am macar de mancare...

Cateva sugestii va rogggg?

2 răspunsuri:
| MascaDeCatifea a răspuns:

Hey! Incearca sa vorbesti cu ea, totusi e mama ta, ajungeti la un numitor comun. Daca e... iti poti gasi un part time job care e platit la zi sau saptamana...

| mixxjim a răspuns:

De ce v-ati certat, din cauza ta? tatal tau unde e? oricum, calea cea mai simpla cred ca ar fi sa-i ceri scuze si sa va impacati, ca nu cumva sa faci prostii din disperarea de a face rost de bani. daca nu rezolvi asa, ramane sa te angajezi, pe la fast-fooduri sigur te poti angaja cu norma redusa.