| Andrei4k33 a întrebat:

Salut! Am 18 ani, sunt in clasa a 12 a și doresc sa aplic la o facultate unde primul pas spre admitere este trimiterea unui cv. Nu am mai făcut asta pana acum și m-am documentat putin pe internet unde am vazut exemple de cv uri complexe însă acei oameni aveau deja experiența in anumite câmpuri de munca, au terminat facultate, master, aveau diplome de licența și tot felul. Eu sunt in liceu, am jucat fotbal pana in clasa a 11 a și am lucrat la revista școlii mele. Am putine cunoștințe in domeniul calculatoarelor, word, Excel, power point, html și cam atât. Vorbesc engleza de nivel B2 și germana la nivel A2. Sunt pasionat de istorie și cam asta este. Dacă știe cineva mai multe sau cum despre ce aspecte ar mai trebui sa scriu acolo astfel încât sa para cât mai complex și relevant pentru nivelul la care sunt acum as fi recunoscător. Mulțumesc mult!

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Care facultate cere CV la admitere?

| Nirvanaaa a răspuns:

Exact ce ai scris mai sus, asta pui. Pui liceul, promoția, specializarea la care ai făcut, abilitatile tale ( ce ai spus mai sus) le treci pe toate, activități extrașcolare la care ai primit diploma de participare, eventuale olimpiade dacă ai fost.
Si câte ceva despre tine, ce calități te recomanda pentru a face facultatea aia.
Nu trebuie sa fie de cât mai multe pagini ca de abia ai făcut liceul, trebuie sa fie calitativ. Ei pun accent pe calitate nu pe cantitate.

| darrio2007 a răspuns:

Cum adica CV la admiterea intr-o facultate?
Termina o facultate si apoi aplici printr-un CV la un loc de munca.