| Eduard198 a întrebat:

Salut am 19 ani si as vrea sa intru in aramta, dar nu stiu cand se fac recrutarile, imi poate spune cineva va rog cand se vor face recurtari?

5 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Te duci la BIR din județul tau si afli.

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Trebuie 20 si intereseaza-te pe net sau la o unitate militara din apropierea ta

| Eduard198 explică (pentru BububucatorulBubycus):

Pai am fost in octombrie dar nu mi-a spus ca trebuie sa am 20 de ani, si acolo mi-a spus sa sun din luna in luna ca nici ei nu stiu cand se fac inscrierile...

| BububucatorulBubycus a răspuns (pentru Eduard198):

Da dau anunt cand au nevoie nu se face in fiecare an doar daca are nevoie se iese la pensi sau renunta care nu le convine.Mai e o problema faci scoala vreo 3 luni dar dupa te repartizeaza unde au ei locuri si s-ar putea sa pleci in alt judet, sa stai cu chirie salariul cam 2000 lei ti se da si bani de cazare dar cam 300 nu-ti ajung intreaba pe cineva care este angajat si te lamuresti este decat un servici de viitor dar nu e o afacere

| Cmi_Mihai_1995 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la CMJ(centrul militar judetean de recrutare), dar probabil nici ei nu stiu cand se fa inscrierile.
cel mai bine e sa mergi si sa iti lasi datele, te vor anunta ei 100% cand sa iti faci dosarul si sa te programezxi la vizita medicala la un Spital militar(CLUJ, SIBIU, TIMISOARA, TARGU-Mures, Bucuresti) e la aprecierea ta la ce spital