| Schickkkkk a întrebat:

Salut, am -2 și -2, 5 ca dioptrii la ochii, ma încadrez in fisa medicală la Jandarmerie?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, pentru ca ai probleme cu vederea si acolo se cere sa ai ochii perfect sanatosi si acuitate vizuala 100%.

| AlexWolfgang a răspuns:

Https://www.academiadepolitie.com/......-a502.html

Baremul a fost modificat acum cateva zile ( recomandarea mea este sa te uiti putin peste el )

In cazul in care dioptrii cuprinse intre -3 si +3 esti declarat Apt. (Informatie pe care o gasesti https://www.academiadepolitie.com/barem-medical.html )