| Johnny69 a întrebat:

Salut.Am 20 de ani și vreau sa ma angajez în armată, nu am găsit nimic un loc de muncă interesant așa că m-am decis să fac asta. Știu că la început trebuie să dau o probă sportivă si testul psihologic iar după ce trec probele o să mă trimită la un centru de pregătire, acolo o să stau 4 luni. Întrebarea mea este, cum e in cele 4 luni de pregătire pentru armată?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca in armata, severitate si viata de instructie ca pe vremuri

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca esti sanatos du-te! Nu te lua dupa fraieri. Eu am facut 27 de ani de ramata si nu-mi pare rau. As lua-o de la capat daca as mai putea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleu si vai de mine. Gandeste-te bine ce decizii iei. In armata nu este usor. Si nu toti ajung sa fie angajati in armata. In functie si de cum treci de acea "pregatire". Acolo verifica daca esti bun sau nu. Nu toti sunt facuti pentru asta. Eu nu am fost in armata. Dar am si eu prieteni care au facut pe barbatii si apoi le-a parut rau. Acele 4 luni cica sunt jalnice. Faci instructie de dimineata pana noaptea. Flotari ce n-ai facut tu niciodata. Cari greutati si de la efort poti face apendicita. De la ridicat greutati poti face hernie de disc... Trei dintre amicii mei care au mers in amata s-au operat de apendicita. Iar fratele meu cand a facut armata a fost si el operat de apendicita. Si tot fratele meu zicea ca sunt bazati, sefii mari si daca nu ii place de tine ai belit ...stii tu. Bine, fratele meu a facut la jandarmi in C. Lung Muscel. Dar a fost trimis si in tara. La sighet, in maramures.

Gandeste-te bine ce decizii iei. Ti-am spus "armata nu e pentru oricine". Trebuie sa fi facut pentru asta. Orice armata faci iti spun ca nu va fi usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok, nu trebuie sa-ti faci prea multe griji.