| anonim_4396 a întrebat:

Am 21 de ani si spre rusinea mea n-am lucrat o zi pentru ca n-am avut nevoie. Dar vreau sa castig banii mei. Cum naiba isi gasesc altii de lucru? Unde se duc si intreaba? Ca nu inteleg. Mersii, dau funda.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intai fac scoala si invata o meserie. Si apoi isi depun cv-ul la 100 de firme pe care le gasesc pe net sau in ziarele de anunturi de lucru.

| ș53fan a răspuns:

Pai în primul rând trebuie sa te gândești cam ce îți place, ce ai vrea să faci, la ceea ce crezi că te-ai descurca! Și apoi ai putea să cauți joburi pe net sau sa te duci direct la o anumită firmă? Asta as face eu! Sper să îți fiu fost câtuși de puțin de folos

| KickboxKO a răspuns (pentru ș53fan):

Mai conteaza ce?laughing Sti cum e, bani sa iasa