| student713 a întrebat:

Salut, am 22 de ani si as vrea sa ma inscriu la Academia Fortelor Navale. Puteti sa imi oferiti mai multe informatii?
Care sectie ar fi mai buna? Cea Militara sau Civila? Totodata, care profil ar fi mai bun? Navigatie, Electromecanica sau Inginerie? Multumesc.
Nu prea stau bine cu matematica deoarece nu am mai facut de mult dar sunt dispus sa invat.

2 răspunsuri:
| Quassaar a răspuns:

Dacă consideri că te atrage viața cazonă poți opta pentru secția militară. Personal, in tinerețe am absolvit secția militară, și am lucrat aproape 20 de ani ca și cadru militar. După acesta perioadă mi-a venit dorul de ducă și am ales marina civilă. Am renunțat la viața în uniformă și am trecut la navele civile. Este foarte mult de discutat și povestit legat de acest aspect, militar vs civil. Îmi poți scrie in privat și îți voi răspunde când timpul îmi permite. Acum sunt in voiaj la mii km de țară și de cei dragi. Asta este necazul cu marina civilă, depărtarea de casă și de cei dragi. Întotdeauna vor exista avantaje și dezavantaje. Depinde ce îți dorești.
Multă baftă!

| AnOnImuSS1 a răspuns:

SALUT,depinde de ce te atrage:eu as opta sectia miliatra daca vrei sa ai o cariera frumoasa pe parte de inginerie!
P.S.eu m-am inscris la fortele terestre!big grin Succes