| hoodie a întrebat:

Salut, am 8 clase și aș dori să fac o profesionala pe meserie, este așa ceva posibil?

3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Da, este.

| NunuNini a răspuns:

Desigur, se poate.

| SfaturiDiverse a răspuns:

Exista dou solutii. Daca ai sub 18 ani, in iulie cand se fac inscrierile la liceu si profesionala te duci si iti pui dosarul la scoala unde vrei sa faci profesioanala. Evident ca cel mai bine te poate indruma scoala unde ai terminat cele 8 clase.
Daca ai peste 18 ani atunci te poti inscrie la liceu seral cu profilul tehnic pe care ti l alegi. Seralul il vei face 5 ani.