| DeadManSoryn a întrebat:

Salut, am 9 ani si intr-o zi mie-rea rau(greata)si tot ma gandeam:"Ce o sa fac cu viata mea?","cum o sa fie cand o sa trebuiasaca sa ma angajez, da pai cand voi avea copii si cum sa ii cer la o fata mai incolo sa se marite cu mine stiti probleme de viitor va rog mult sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| missoriginal a răspuns:

Of...la varsta asta tu te gandesti la din`astea?
Fratele meu de 10 ani nu are niciun stres. El doar la Batman, Spiderman si sa`mi strice mie cosmeticele se gandeste.
Stii, imi pari chiar simpatic ca esti atat de mic si tu deja te gandesti la viitor.Stai calm ca vei avea destul timp sa faci asta.
Dar uite un sfat:invata(si nu o spun aiurea)daca vrei sa ai un serviciu bine platit, o viata buna si linistita, o sotie la locul ei si copilasi dar deja gandim prea departe...
Tu deocamdata trebuie sa te distrezi, sa faci ce face orice copil de varsta ta dar fii ATENT:nu neglija scoala.
Te pup``

11 răspunsuri:
| Pitzipoanca a răspuns:

Si care e de fapt, intrebarea ta? laughing

| bogdanworld a răspuns:

Eu ma gandesc... ce bine ar fi sa am iar 9 ani sa ma joc, sa ma distrez, sa nu am griji. iar voi la 9 ani va ganditi doar la prostii...traieste-ti copilaria copilule

| ionut1991 a răspuns:

Mai cresti si iti vom spune acum este timpul sa te distrezi

| denna_6865 a răspuns:

Esti inca mic ca sa te gandesti pana acum ce o sa faci cu viata ta in viitor.acum bucurate ca esti mic si nu ai probleme

| DeadManSoryn explică:

Dar ce o sa fac? Cine o sa ma ajute? Desi cred ca tata dar vorba ta sa imi traiesc copilaria multumesc bogdan dar fara suparare cati ani ai?

| georgiana_7515 a răspuns:

Eu spun sa ai grija la scola si sa iti traiesti copilaria frumos ai destul tim sa iti faci grijiwinking

| DeadManSoryn explică:

Multumesc lui bogdanworld, ionut1991, si denna_6865 pentru raspunsurile minunate vas da tuturor in afara pitzipoancei funda dar n-am cum ganditi-va voi cui sa ii dau ok?

| traveler a răspuns:

:-))
Sorine Nu te mai preocupa de aceste viitoare deveniri ale tale, prezentul trebuie trait, adica scoala, copilaria, de restul acelea vor veni si ele la timpul lor si te asigur ca viata si parintii te vor pregati si nu te vor gasi cu garda jos sa zic asa.Traieste-ti copilaria si lasa problemele de maine pentru ..maine adica dupa ce vei avea 17-18 ani.Succes la carte.

| Minks a răspuns:

Hai ca esti chiar simpatic. Nu ar trebui sa iti incarci memoria cu astfel de probleme. Ca sa iti spun un secret, nici unul dintre oamenii care acum sunt adulti nu au stiut ce si cum, dar viata si trecerea timpului i-a invatat. Asta se numeste experienta de viata, pe care o acumulezi in timp. Tu inca esti prea mic pentru chestiile astea. Traieste-ti copilaria, cand o sa ajungi sa te lovesti de problemele de care ne-ai vorbit mai sus, o sa iti para rau ca nu ti-ai trait copilaria. happy

| MihaelaDart a răspuns:

Aceste intrebari mi le puneam si eu candva, dar am lasat ca viata sa treaca, sa o "gust" in felul meu si voi vedea usor cum voi face fata in viata, cand va fi prima zi de munca din viata mea, cand ma voi intretine singura la casa mea si altele... Fara stres am trecut si chiar imi place "rolul" pe care-l am. Orice varsta din viata noastra e frumoasa.

| HuBaBuBaa a răspuns:

La varsta asta te gandesti la asa ceva? Traiesteti copilaria. (: Sa te gandesti a asa ceva cam dupa ce termini liceul. Ai ganduri dezvoltate pentru 9 ani. Felicitari! dar, un copil de varsta ta s`ar gandi la jucarii si desene.