| Skullcrusher11 a întrebat:

Salut! Am absolvit facultatea de Litere și îmi doresc o carieră în mass-media. Care ar fi demersul, unde ar trebui să fac practică pentru a putea lucra în presă?

4 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Cauti agentii de presa si vezi daca au job-uri si ce cerinte au

| Antopuff a răspuns:

Probabil iti trebuie cursuri în domeniu nu poți doar cu facultatea de litere, nici măcar cu jurnalism.

| Skullcrusher11 explică (pentru Antopuff):

Unde fac aceste cursuri?

| Antopuff a răspuns (pentru Skullcrusher11):

Vezi pe langa facultățile de medicina sau la postliceale de asistență medicală.