| anonim_4396 a întrebat:

am avut o discutie cu cineva si mi-a zis ca daca ma voi duce sa muncesc in afara, mai bine sa muncesc impreuna cu prietena si nu singur. Nu inteleg la ce s-a referit. Imi poate spune cineva care a plecat cu prietena/sotia cum este din perspectiva asta. Si de ce nu este bine sa muncesti singur in afara?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Barbu_Adrian_1997 a răspuns:

Eu am 21 de ani si am fost plecat deja de 4 ori de 3 ori am esuat iar ultima data acum 2 luni a fost ok am stat 4 luni si am venit acasa nu prea poti pune bani deoparte de exemplu iei 1400 euro din care 400 minim chiria daca vrei sa ai unde dormi bea si face nevoile si unde gati, dupa 60 e radio care habar nu am de ce il platesti dupa ai din aia 940 de euro de platit net curent etc iarasi 250 E ramai cu 690 E din care cheltui 20 e numa optiunea la telefon si cheltuielile tale care la inceput mai ales sunt mari pentru ca nu ai oale nu ai in ce gati si asa mai departe deci ramai in mana cu 1600 ron cum ar veni vreo 400 E asa cand esti cu iubita unu nu duci lipsa de nimic mancare, haine curate, curatenie, sex, si un salariu il pui deoparte unul il chelui sper ca am ajutat sunt din experienta mea!