| Vlad112233 a întrebat:

Salut,am făcut o greseala enorma,am mers in Germania la dpd livrari,eu cum sunt o fire mai anxioasa și emotiva simt ca nu o sa ma descurc,azi am venit, imi vine sa plec acasa, ma gandesc sa stau o săptămână in proba și sa plec imi vin tot felul de gânduri în cap.
Ce naiba sa fac?

3 răspunsuri:
| Motisor a răspuns:

Daca îți vine sa pleci acasă înseamă că e mereu valabil sa te duci acasă nu? Te obișnuiești, gândește-te că nu ai nimic de pierdut daca stai, daca nu te descurci ce contează? Oricum vrei sa te duci acasă, deci ce rost are sa te gândești daca te descurci sau nu, stai pana sa satură ei de tine, calmează-te.

| DovleacTurbat a răspuns:

"îți vine să pleci" pentru că ești nou, încerci ceva nou, mediu nou, casa noua, oameni noi de asta te simți ciudat.
Nu face prostia sa pleci, cel puțin până nu încerci să vezi cum e munca. Mai ales că te duci ca șofer.
Vei fi tu, mașina și coletele.

| Caro34 a răspuns:

De ce sa pleci acasa? Ai un program si va fi mai greu in primele cateva zile, apoi inveti incetul cu incetul, apoi ai si timp liber si vizitezi si ceva dragut pe acolo; poate cunosti si o nemtoaica faina si ne uiti definitiv, mai vezi si alti oameni, alte aparate, altfel de munca, ceva altfel! Eu sunt plecata si nu mai vreau sa vin in tara decat in concediu! Nu ai prins inca gustul; pe urma imi vei da dreptate! Curaj; viata-i faina in Germania! happy